HISTORIA
W tym dziale znajdą Państwo informacje dotyczące wydarzeń i obiektów związanych ze społecznością kulturalną Gminy Lelów - gminy wiejskiej położonej na terenie województwa śląskiego, powiatu częstochowskiego.

Wśród pojawiających się zagadnień za najważniejsze należy niewątpliwie uznać tradycyjne "Lelowskie Spotkanie Kultur", czyli Święto Ciulimu - Czulentu.

Bitwa pod Mełchowem, to jedna z wielu bitew Powstania Styczniowego stoczona z Moskalami. Miała ona miejsce 30-go września 1863 roku. Rocznica tego - związanego z terenem obecnej gminy Lelów - wydarzenia upamiętniana jest każdego roku.

Dodatkowe spotkanie kulturalne organizowane na terenie gminy Lelów, to Noc świętojańska.

Uwagę warto zwrócić również na:
Aby dowiedzieć się więcej o wymienionych ciekawostkach życia kulturalnego Gminy Lelów należy wybrać odpowiedni element przynależący do pozycji menu o nazwie Historia.
2003 - 2016