2012-05-09 08:50
Wystawa malarstwa "Jurajskie Impresje" Jolanty Madej

Pani Jolanta Madej – ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie Wydział Grafiki w Katowicach.

Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Twórczość w zakresie malarstwa, rysunku i projektowania.

Tematem jest piękno, wzruszenie jako reakcja w obcowaniu z nim, próba zatrzymania go, utrwalenia. Od lat

wierna pejzażom Jury przedstawianych jako wyraz osobistych emocji i subiektywnych doznań wynikających

z codziennej obserwacji natury. Realistyczne prace pełne harmonii i spokoju ukazują okoliczne zamki, skały, dwory, pola, kapliczki przydrożne, kompozycje kwiatowe.

Pani Jolanta uczestniczyła w wystawach zbiorowych i poplenerowych między innymi:.

• Ogólnopolskie wystawy poplenerowe - „Jurajska Jesień” – Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie,
  • „Artyści Częstochowy XX wieku”,
  • „50- lecie  Związku Polskich Artystów Plastyków - Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie,
  • Międzynarodowe Spotkania Artystyczne- Sosnowiec,
  • Jubileuszowa Wystawa Śląskiego Środowiska Twórczego „Jestem”- BWA Katowice,
  • Poplenerowe Wystawy – „Na Bursztynowym Szlaku”- Konopnica,
  • „Szlakiem Gotyku” – Słowacja, „Nad Dunajem” – Węgry – Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie,
  • Poplenerowe Wystawy Fotograficzne z warsztatów na Krymie, Krecie i  w Turcji – ROK Częstochowa.

Udział w aukcjach charytatywnych w Nowym Jorku - „Polscy Artyści Plastycy- Dzieciom”.

Wystawy organizowane indywidualne między innymi:

• Dworek Krasińskich, Pałac Raczyńskich w Złotym Potoku,
  • Ośrodek Kultury w Olsztynie, Janowie i Lelowie,
  • BWA Zamek Książ w Wałbrzychu,
  • Dwór Zieleniewskich w Trzebini,
  • Pałac w Nieznanicach,
  • Klub Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych „Marchołt” w  Katowicach,
  • Muzeum w Sieradzu,
  • Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie,
  • Teatr w Sosnowcu,
  • ekspozycja w Europejskim Centrum Przyjaźni Dziecięcej w Świdnicy.

Prace Pani Jolanty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

• Nagroda Starosty Częstochowskiego w dziedzinie kultury i sztuki,
  • I Nagroda Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej w Ogólnopolskim Konkursie na Turystyczną Pamiątkę z Regionu
  • Biografia w księdze „Złote Myśli Ludzi Wielkiego Umysłu, Talentu i Serca - Twórcy Wizerunku Polski”
  • Biografia w encyklopedii  R. Hübnera  z życiorysami  Znanych Polek i Polaków „Who is who w Polsce”, oraz „Who is who of Europen Woman,
  • Trzy certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej za projekty pamiątek z regionu: Pudełeczka z Legendą, Miniatury na Kamieniach oraz Jurajskie Symbole.