2021-12-08 13:30
IX Konkurs Kolęd i Pastorałek już za nami...

Dnia 7 grudnia 2021 r. (wtorek) w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie już po raz dziewiąty, odbył się konkurs kolęd i pastorałek ,,Radość kolędowania". Dzieci, młodzież i Seniorzy z terenu gminy Lelów mogła zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Organizatorami konkursu był Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie. W zmaganiach wzięło udział 29 wykonawców w sześciu kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Pani Marzena Kosela, Pani Karolina Mrugalska z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, Ks. Sebastian Czopek, Pani Natalia Gadzhuk-Ozga, oceniało wszystkich wykonawców. Po występie, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom za udział w przeglądzie.

W konkursie wzięli udział soliści, grupy wokalne i wokalno – instrumentalne z terenu gminy Lelów.

Celem konkursu było promowanie młodych talentów w obszarach muzycznych, rozbudzanie młodzieżowej aktywności muzycznej, upowszechnianie polskich kolęd, pastorałek oraz piosenek świątecznych, kultywowanie tradycji świątecznych oraz podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd.

Wykonawców oceniała komisja konkursowa w składzie: Pani Karolina Mrugalska, Pani Marzena Kosela, ks. Sebastian Czopek oraz Pani Natalia Gadzhuk-Ozga . Jury dokonało oceny wszystkich prezentacji według następujących kryteriów: czystość i poprawność wykonania, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny oraz oryginalność formy.

2003 - 2020

Bieżący miesiąc: 19848