2019-06-27 10:05
Orkiestry Gminy Lelów na Powiatowym Przeglądzie w Dąbrowie Zielonej

23 czerwca 2019 roku odbył się Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Dąbrowie Zielonej, którego organizatorami byli: Starosta Częstochowski - Krzysztof Smela, Wójt Gminy Dąbrowa Zielona - Maria Włodarczyk i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Zielonej - Lilla Deska. Imprezę tradycyjnie rozpoczął przemarsz orkiestr połączony z marszową muzyką, prezentacją barwnych strojów i występami mażoretek.

Później nastąpiła prawdziwa uczta dla miłośników orkiestr dętych. Zaprezentowało się 10 orkiestr dętych z regionu Powiatu Częstochowskiego. Gminę Lelów reprezentowała Orkiestra Dęta z Drochlina, Nakła oraz Dziecięca i Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie pod batutą kapelmistrza Agnieszki Skowrońskiej. Każda z orkiestr otrzymała pamiątkową statuetkę, dyplom oraz wyróżnienie finansowe na dalszy rozwój. Zaproszeni goście podkreślali wysoki poziom artystyczny oraz różnorodność prezentowanego repertuaru. Trwający ponad cztery godziny przegląd odbywał z udziałem licznie zgromadzonej i żywiołowo reagującej publiczności. „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła" - to znany cytat ze śpiewanej przed laty przez Halinę Kunicką piosenki pt. „Orkiestry dęte", a że wciąż aktualny, przekonaliśmy się o tym dzisiaj.