2017-08-10 14:05
Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej 2017 r.

„FESTIWAL KULTURY POLSKIEJ I ŻYDOWSKIEJ „XV ŚWIĘTO CIULIMU- CZULENTU” odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia 2017 r.  w Lelowie.

Organizatorem festiwalu jest Gmina Lelów, Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie oraz Lelowskie Towarzystwo Historyczno - Kulturalne im W. Zwierkowskiego

Realizacja przedsięwzięcia odbywać się będzie przy wsparciu UE  w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa
i Rozwoju Wsi. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Celem Festiwalu Kultury Polskiej i Żydowskiej „XV Święto Ciulimu - Czulentu” Lelowskie Spotkania Kultur jest przybliżeniem historii, zwyczajów i kultury żydowskiej, a także pokazanie jak przenikały się w przeszłości kultura polska i żydowska, jest nim również propagowanie idei dialogu, tolerancji, otwartości i przeciwdziałania antysemityzmowi.

2003 - 2016