2011-10-03 14:00
148 Rocznica bitwy pod Mełchowem

Dnia 1 października 2011 roku odbyły się uroczystości związane z 148 rocznicą bitwy pod Mełchowem. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. przy kaplicy w Mełchowie w intencji poległych powstańców z 1863 roku. Po Mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik, gdzie harcerze przeprowadzili apel poległych a wspomnienie o bitwie pod Mełchowem wygłosił Pan Rober Osiński. Inscenizacje z epoki powstania styczniowego wykonały grupa rekonstrukcyjna Pułk Żuawów Śmierci z Buska Zdroju,  grupa kosynierów z Lelowa oraz grupy jeźdźców ze stadniny Pana Ryszarda Sosnowskiego, Państwa Winczakiewiczów oraz Państwa Barczyków. Na zakończenie uroczystości odbył się poczęstunek grochówką.

W imieniu organizatorów Lelowskiego Towarzystwa- Historyczno Kulturalnego im. Walentego Zwierkowskiego, Gminnego Ośrodka Kultury pragniemy podziękować wszystkim sponsorom oraz osobom, które przyczyniły się do organizacji tej inscenizacji.

2003 - 2020