2011-07-02 10:00

15 czerwca 2011 r. zakończyły się prace remontowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Projekt: "Wzmocnienie roli regionalnych ośrodków kultury- modernizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie" sfinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007- 2013.

Całkowity koszt przedsięwzięcia                                                         1 218 882,14 zł.

Dofinansowanie RPO WSL (85%)                                                         1 036 049,81 zł.

Pożyczka Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach                                                        146 266,00 zł.

Udział środków własnych                                                                           36 566,33 zł.

Głównym założeniem projektu jest powiększenie udziału społeczeństwa w życiu kulturalnym regionu dzięki poprawie stanu instytucji kultury - Gminnego Ośrodka Kultury, a także wzbogacenie i podniesienie oferty kulturalnej: wystawy, konkursy, warsztaty, przeglądy, spotkania, sekcja sportowa, projekcje filmowe.

Prace remontowe obejmowały:

• wymianę stolarki okiennej i bram garażowych,
  • termoizolację stropodachów,
  • termoizolację dachu,
  • izolację i docieplenie ścian fundamentowych oraz ścian piwnic,
  • termomodernizację elewacji,
  • częściowy remont sali widowiskowej oraz sanitariatów.

Dla potrzeb Gminnej Biblioteki Publicznej prowadzony jest remont sali znajdującej się w części frontowej budynku Gminnego Ośrodka Kultury.